NHR brengt zorgconsumptie in de regio rondom hartinterventies in beeld: eerste rapportage aangeboden aan Nederlandse ziekenhuizen

Utrecht, 5 maart 2025. De NHR heeft de eerste rapportage over zorgconsumptie in regionale zorgketens in de hartzorg op gepresenteerd aan de deelnemende ziekenhuizen. De rapportage maakt gebruik van de Landelijke Basisregistratie Ziekenhuiszorg (LBZ) en is ontwikkeld in samenspraak met artsen uit de registratiecommissies.

De ziekenhuizen ontvangen hiermee waardevolle, nieuwe inzichten in de regionale zorgketens voor relevante kwaliteitsindicatoren, bruikbaar in kader van Passende Zorg, voor het monitoren en verder verbeteren van kwaliteit. Deze informatie over de geleverde zorg in de hele keten, van verwijzing tot nazorg, is een waardevolle aanvulling op klinische uitkomsten zoals nu al transparant gepubliceerd in de NHR Jaarrapportage op Hart en Vaatcijfers.

“We weten uit ervaring dat benchmarking bijdraagt aan kwaliteitsverbetering. Met deze nieuwe indicatoren verwachten we bij te dragen aan verdere verbetering van zorg. Denk aan de vermindering van ligduur, het aantal heropnames en optimalisatie van ingezette diagnostiek. En dat dus zonder extra registratielast, omdat we gebruik maken van bestaande data”, geeft Dr. Dennis van Veghel, directeur-bestuurder NHR aan. “Na verdere validatie is het doel om deze indicatoren op te nemen in de transparante NHR rapportages". 

Het gebruik van LBZ-data is mogelijk dankzij de doorlevering van deze gegevens door Dutch Hospital Data (DHD). Om de juiste informatie uit deze grote bron van gegevens te selecteren en interpreteren is intensief samengewerkt met medici: Op basis van hun expertise zijn een beperkt aantal relevante, generieke en relatief eenvoudige indicatoren gekozen, namelijk ligdagen, heropnames, bezoeken aan de SEH, hartrevalidatie en polikliniekbezoeken. De resultaten worden gepresenteerd op drie verschillende niveaus: Patiënten die een interventie hebben ondergaan in het ziekenhuis, doorverwezen zijn voor een interventie in een ander ziekenhuis en de landelijke cijfers.

"Dankzij de koppeling tussen de data uit de LBZ en de NHR krijgen we een vollediger beeld van de geleverde zorg in de gehele keten, vanaf de diagnose tot de nazorg.”, geven interventiecardiologen Dr. Karin Arkenbout (Tergooi MC) en Dr. Martijn Meuwissen (Amphia), tevens voorzitter en vicevoorzitter van de registratiecommissie PCI aan: “Veel meer dan voorheen krijgen we hiermee ook zicht op de zorg die is geleverd in de ziekenhuizen waarmee we samenwerken. Deze nieuwe inzichten stellen ons in staat om patronen te herkennen, inefficiënties op te sporen en gezamenlijk gerichte verbeteringen door te voeren. Met deze inzichten proberen we de kwaliteit van zorg verder te verbeteren.”

Lees verder hier...

Bron: Nederlandse Hart Registratie

hart

‹ News overview